Το αγωνιστικό πρόγραμμα. Περιλαμβάνει τον Μαραθώνιο δρόμο (ώρα έναρξης: 08:00, αφετηρία: Πέλλα), καθώς επίσης τον Δρόμο Υγείας 10.000μ. (ώρα έναρξης 09:00, αφετηρία: Δημοτικό Στάδιο Αμπελοκήπων), και τον Δρόμο Υγείας 5.000μ. (ώρα έναρξης: 12:15, αφετηρία: Δημαρχιακό Μέγαρο Θεσσαλονίκης).
Το αγωνιστικό πρόγραμμα του 9ου Διεθνούς Νυχτερινού Ημιμαραθωνίου Θεσσαλονίκης – ZeniΘ περιλαμβάνει τον Ημιμαραθώνιο δρόμο (ώρα έναρξης 18:30, αφετηρία: Λεωφ. Νίκης, στο ύψος της Πλ. Αριστοτέλους), τον Δρόμο Υγείας 10.000μ. (ώρα έναρξης 17:30, αφετηρία: Λεωφ. Νίκης, στο ύψος του Λευκού Πύργου), και τον Δρόμο Υγείας 5.000μ. (ώρα έναρξης: 20:15, αφετηρία: Δημαρχιακό Μέγαρο Θεσσαλονίκης).
Την Κυριακή (21-11-2021) δεν θα επιτρέπεται η στάση και η κυκλοφορία των οχημάτων στις εξής οδούς:
30ης Οκτωβρίου (κατά τις ώρες 04.00-23.00)
Καρατάσου (κατά τις ώρες 08.00-23.00)
Ναυάρχου Κουντουριώτη (κατά τις ώρες 08.00-23.00)
Λ. Νίκης (κατά τις ώρες 08.00-23.00)
Ε.Ο. Θεσσαλονίκης – Έδεσσας (από τα όρια του Νομού Πέλλας μέχρι τη Χαλκηδόνα, σε όλο το πλάτος του οδοστρώματος, από τη Χαλκηδόνα μέχρι την πόλη της Θεσσαλονίκης, μόνο στο ρεύμα πορείας προς Θεσ/νίκη, κατά τις ώρες 08.00- 14.30)
Λεωφόρο Κ. Καραμανλή στην Ιωνία (μόνο στο ρεύμα πορείας προς
Θεσσαλονίκη κατά τις ώρες 08.00- 14.30)
Νέα Μοναστηρίου (Δήμων Δέλτα – Κορδελιού-Ευόσμου, μόνο στο ρεύμα πορείας προς Πλατεία Δημοκρατίας, κατά τις ώρες 08.00- 14.30)
Μοναστηρίου (μέχρι τη συμβολή της με την οδό Γιαννιτσών, μόνο στο ρεύμα πορείας προς Πλατεία Δημοκρατίας, κατά τις ώρες 08.00- 14.30)
Γιαννιτσών (από τη συμβολή της με την οδό Μοναστηρίου μέχρι τη συμβολή της με την οδό Δάφνης, κατά τις ώρες 08.00- 14.30)
Δάφνης (από τη συμβολή της με την οδό Γιαννιτσών μέχρι τη συμβολή της μετην Νέα Δυτική Είσοδο και καθ΄ όλο το πλάτος αυτής, κατά τις ώρες 08.00-14.30)
Νέα Δυτική Είσοδο (από τη συμβολή της με την οδό Δάφνης μέχρι την οδό Παλαιού Σταθμού και μόνο στο ρεύμα πορείας προς ανατολικά, κατά τις ώρες 08.00- 14.30)
28ης Οκτωβρίου (Δήμου Αμπελοκήπων – Μενεμένης, από την οδό Μ. Αλεξάνδρου έως τη Λεωφόρο Δενδροποτάμου και στα δύο ρεύματα πορείας, κατά τις ώρες 06.00- 11.00)
Λεωφόρο Δενδροποτάμου (Δήμων Αμπελοκήπων – Μενεμένης, Παύλου Μελά, Κορδελιού – Ευόσμου), από την οδό Καραολή & Δημητρίου μέχρι την οδό Θ. Χατζίκου και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, κατά τις ώρες 08.00- 11.00)
Θ. Χατζίκου (Δήμου Αμπελοκήπων – Μενεμένης, από την Λεωφόρο Δενδροποτάμου μέχρι την οδό Αγαμέμνονος, κατά τις ώρες 08.00- 11.00)
Αγαμέμνονος (Δήμου Κορδελιού – Ευόσμου, από την οδό Θ. Χατζίκου μέχρι την οδό Μοναστηρίου, κατά τις ώρες 08.00- 11.00)
Λεωφόρο Βασ. Γεωργίου (από την συμβολή της με την οδό Στρ. Ναπολέοντος Ζέρβα μέχρι την συμβολή της με την οδό Γ΄ Σεπτεμβρίου, κατά τις ώρες 09.00-14.30 & 17.00- 23.00)
Μαν. Ανδρόνικου (κατά τις ώρες 11.00-14.30 & 16.00- 23.00)
Τσιμισκή (κατά τις ώρες 11.00- 14.30 & 16.00- 23.00)
Πολυτεχνείου (κατά τις ώρες 11.00- 14.30 & 16.00- 23.00)
Λεωφόρος Μεγάλου Αλεξάνδρου (κατά τις ώρες 16.00- 23.00)
Γ΄ Σεπτεμβρίου (από Β.Γεωργίου μέχρι Μ.Αλεξάνδρου / ρεύμα καθόδου, κατά τις ώρες 16.00- 23.00).
- Αθώος ο Παναγιώτης Ψωμιάδης για την επίθεση εναντίον του Γιάννη Μπουτάρη - February 7, 2023
- Στέλιος Αγγελούδης: «Τα μεγάλα λόγια για τη Θεσσαλονίκη τα έχει βαρεθεί ο κόσμος» - February 7, 2023
- Μητσοτάκης για κόμμα Κασιδιάρη: Θωρακίζουμε τη δημοκρατία από τους εχθρούς της - February 7, 2023