![](https://mycity.com.gr/wp-content/uploads/2023/02/μπεζάν-τελική.jpg)
Με αφορμή το Body shaming που δέχτηκε η ηθοποιός και μοντέλο Άννα Μπεζάν από ακολούθους της στο instagram για την γρήγορη απώλεια των κιλών της εγκυμοσύνης της΄, το Free press Koita Magazine, διοργάνωσε μια mini καμπάνια για το θέμα αυτό. Σκοπός του Free Press περιοδικού, με τις συνεχόμενες καμπάνιες του και την συμμετοχή καλλιτεχνών είναι να ευαισθητοποιήσει τους αναγνώστες του και να δώσει μια νότα αισιοδοξίας για ένα καλύτερο και ομορφότερο κόσμο
![](https://mycity.com.gr/wp-content/uploads/2023/02/μπεζ.jpg)
![](https://mycity.com.gr/wp-content/uploads/2023/02/μπεζα.jpg)
Οι ηθοποιοί που έλαβαν μέρος είναι οι: Κρίστη Παπαδοπούλου από τις 8 λέξεις, Άννα Μπεζάν, ο Αντώνης Καλομοιράκης ο αγαπημένος αστυνομικός από το Κολοκοτρωνίτσι και η Δανάη Τσιρώνη η πρωταγωνίστρια του musical Γεια!
“Body shaming”, ένας όρος που ακούγεται συνεχώς στα ΜΜΕ, αλλά πολλοί δεν γνωρίζουν τι ακριβώς σημαίνει. Πρόκειται για την ντροπή που αισθάνεται το άτομο για το σώμα του, εξαιτίας της αρνητικής κριτικής που δέχεται από τον ευρύτερο κοινωνικό περίγυρο.
Φωτογραφίες: Κωνσταντίνος Λέπουρης
Art Director & Styling: Μαριάμ Νίκου
Make up: Μαργαρίτα Μονέδα
Hair: Δημήτρης Γκίρτζαλης
Μέλη Καμπάνιας: Κρίστη Παπαδοπούλου, Άννα Μπεζάν, Αντώνης Καλομοιράκης, Δανάη Τσιρώνη
Latest posts by My City Team (see all)
- Η Ελένη Βουγιατζή μαζί με τον σπουδαίο Νίκο Νικολάου - July 26, 2024
- Φορολογικές δηλώσεις 2024: Παράταση και στη δυνατότητα υποβολής τροποποιητικών - July 26, 2024
- Ήρθε για τον ΠΑΟΚ ο Ταρίκ Τισουντάλι - July 26, 2024