Επεισόδια σημειώθηκαν το μεσημέρι στην πλατεία της Συκιάς, καθώς περίπου είκοσι άτομα συγκεντρώθηκαν διαμαρτυρόμενοι για τη χρήση μάσκας και τον εμβολιασμό για τον κορoνοϊό.
Οι διαμαρτυρόμενοι ανάρτησαν πανό στην πλατεία που έγραφαν: “Αφήστε να γίνουν νεκροψίες γιατί δεν ακούτε πλέον τον ΠΟΥ”, “Γιατί κλειστές εκκλησίες και ανοιχτά τζαμιά και συναγωγές”.
Στο σημείο έφθασαν αστυνομικές δυνάμεις και κάποιοι θερμόαιμοι πιάστηκαν στα χέρια με αστυνομικούς, ενώ προκάλεσαν ζημιές σε αυτοκίνητο της αστυνομίας. To παρακάτω βίντεο είναι αποκαλυπτικό:
Η ένταση συνεχίστηκε, και στη Συκιά έφθασαν αστυνομικές δυνάμεις από τον Πολύγυρο.
Σύμφωνα με πληροφορίες του halkidikinews.gr έγιναν δύο συλλήψεις ατόμων και αύριο θα οδηγηθούν στον Εισαγγελέα Χαλκιδικής.
- Η Ελένη Βουγιατζή μαζί με τον σπουδαίο Νίκο Νικολάου - July 26, 2024
- Φορολογικές δηλώσεις 2024: Παράταση και στη δυνατότητα υποβολής τροποποιητικών - July 26, 2024
- Ήρθε για τον ΠΑΟΚ ο Ταρίκ Τισουντάλι - July 26, 2024