![](https://mycity.com.gr/wp-content/uploads/2023/01/zervas-fota-2.jpg)
«Η μέρα των Θεοφανίων είναι μια μεγάλη γιορτή της Ορθοδοξίας, μια μεγάλη γιορτή του Ελληνισμού. Είναι μέρα φώτισης, ελπίδας και χαράς. Είμαι εξαιρετικά αισιόδοξος ότι το 2023, που είναι ένα έτος επιλογών και αποφάσεων, θα είναι φωτεινό, θα είναι λαμπερό για την πόλη μας, τη Θεσσαλονίκη, και τη χώρα μας. Όλοι μαζί ενωμένοι όλα όσα έχουμε καταφέρει μπορούμε να τα συνεχίσουμε και στο μέλλον. Χρόνια πολλά σε όλες και όλους», τόνισε ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνος Ζέρβας σε δήλωσή του με την ευκαιρία του εορτασμού των Θεοφανίων.
Ο κ. Ζέρβας παρακολούθησε την Ακολουθία των Θεοφανίων στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Γρηγορίου του Παλαμά και εν συνεχεία παρέστη στην τελετή κατάδυσης του Τιμίου Σταυρού στην παλιά παραλία της Θεσσαλονίκης, στο ύψος της Αγίας Σοφίας.
Latest posts by My City Team (see all)
- Η Ελένη Βουγιατζή μαζί με τον σπουδαίο Νίκο Νικολάου - July 26, 2024
- Φορολογικές δηλώσεις 2024: Παράταση και στη δυνατότητα υποβολής τροποποιητικών - July 26, 2024
- Ήρθε για τον ΠΑΟΚ ο Ταρίκ Τισουντάλι - July 26, 2024