![](https://mycity.com.gr/wp-content/uploads/2024/05/XRYSH1-1024x640.jpg)
Το βαρύ πυροβολικό του Πέτρου Κόκκαλη στη Βόρεια Ελλάδα είναι η Θεσσαλονικιά Χρύσα Χατζηθεοδώρου.
Διευθυντικό τραπεζικό στέλεχος με σπουδές στην αθλητική ψυχολογία κατεβαίνει υποψήφια ευρωβουλευτής με το κόμμα Κόσμος και όπου πηγαίνει κερδίζει τις εντυπώσεις.
“Ο κ. Κόκκαλης για μένα ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη. Μέχρι πρότινος δεν τον γνώριζα προσωπικά. Παρακολουθούσα τις δράσεις του μέσα από το δήμο Πειραιά και εν συνεχεία από την Ευρωβουλή. γνωρίζοντας τον στην πορεία συνειδητοποίησα ότι αυτά που μας συνδέουν είναι πάρα πολλά, τόσο στον τομέα της επίτευξης κοινών πολιτικών στόχων, όπως η ενίσχυση δημοκρατίας και διαφάνειας, η κοινωνική δικαιοσύνη και ευημερία, καθώς και η προώθηση της περιβαλλοντικής βιωσιμότητας, όσο και στο προσωπικό σύστημα αξιών και αρχών όπως η ακεραιότητα και η ενσυναίσθηση.
Το μότο της είναι πως η ψυχική υγεία του ανθρώπου συνδέεται με το περιβάλλον και για αυτό αγωνίζεται για την κλιματική αλλαγή και το πράσινο κίνημα.
Η Θεσσαλονίκη έχει παράδοση στις όμορφες ξανθιές πολιτικούς άλλωστε…
- Η Ελένη Βουγιατζή μαζί με τον σπουδαίο Νίκο Νικολάου - July 26, 2024
- Φορολογικές δηλώσεις 2024: Παράταση και στη δυνατότητα υποβολής τροποποιητικών - July 26, 2024
- Ήρθε για τον ΠΑΟΚ ο Ταρίκ Τισουντάλι - July 26, 2024