![](https://mycity.com.gr/wp-content/uploads/2021/01/kozani-poreia.jpg)
Με το σύνθημα «Όλοι μαζί: Συμμετέχουμε, διαμαρτυρόμαστε, απαιτούμε», δεκάδες εκπρόσωποι φορέων, έμποροι, επιχειρηματίες, εργαζόμενοι πολλών κλάδων και κάτοικοι της ευρύτερης περιοχής, συμμετείχαν στη μεγάλη κινητοποίηση για την ανάγκη λήψης πρόσθετων μέτρων οικονομικής στήριξης στην Περιφερειακή Ενότητα Κοζάνης, τα οποία και διεκδικούν, μετά τις 81 ημέρες καραντίνας.
Όπως αναφέρει το kozanimedia.gr, πρόκειται για μια διαμαρτυρία, που όπως τονίζουν οι διοργανωτές, μένει μακριά από κομματικές και ιδεολογικές σκοπιμότητες, σε ήρεμο κλίμα, με κόσμια συμπεριφορά και τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα κατά του Covid-19.
Τα δεκάδες οχήματα υπό συνεχή βροχή, συγκεντρώθηκαν στον κόμβο του «Camelot» και στη συνέχεια με πομπή, κατευθύνθηκαν προς τη ΖΕΠ και το κτίριο της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας.
- Η Ελένη Βουγιατζή μαζί με τον σπουδαίο Νίκο Νικολάου - July 26, 2024
- Φορολογικές δηλώσεις 2024: Παράταση και στη δυνατότητα υποβολής τροποποιητικών - July 26, 2024
- Ήρθε για τον ΠΑΟΚ ο Ταρίκ Τισουντάλι - July 26, 2024