![](https://mycity.com.gr/wp-content/uploads/2019/12/w04-201549AUDIFORMULAE20192020LINEUP.jpg)
Η νέα σεζόν στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Formula E ξεκίνησε με τους Daniel Abt και Lucas di Grassi να είναι για έκτη διαδοχική χρονιά οι πιλότοι της ομάδας της Audi. Η συμμετοχή της γερμανικής εταιρείας στη Formula E ταιριάζει απόλυτα με τη στρατηγική της Audi, αφού μέχρι το 2025, η μάρκα σχεδιάζει να παρουσιάσει περισσότερα από 30 ηλεκτρικά ή εξηλεκτρισμένα μοντέλα. Το 2018, το πλήρως ηλεκτρικό Audi e-tron σηματοδότησε την αρχή, ακολουθούμενο από την έκδοση Sportback, ενώ το 2020 αναμένεται η εντυπωσιακή, σπορ εκδοχή του, το e-tron GT.
Με δώδεκα ομάδες, 24 οδηγούς και συνολικά δέκα κατασκευαστές (συμπεριλαμβανομένων των τεσσάρων premium γερμανικών μαρκών Audi, BMW, Mercedes και Porsche) οι οπαδοί μπορούν να περιμένουν να παρακολουθήσουν την αναμφίβολα πιο συναρπαστική σεζόν όλων των εποχών.
- Η Ελένη Βουγιατζή μαζί με τον σπουδαίο Νίκο Νικολάου - July 26, 2024
- Φορολογικές δηλώσεις 2024: Παράταση και στη δυνατότητα υποβολής τροποποιητικών - July 26, 2024
- Ήρθε για τον ΠΑΟΚ ο Ταρίκ Τισουντάλι - July 26, 2024