![](https://mycity.com.gr/wp-content/uploads/2019/11/tree-ano-poli.jpg)
Η Γ΄ Κοινότητα του Δήμου Θεσσαλονίκης, έχει προγραμματίσει τη διοργάνωση Χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης στις 2 Δεκεμβρίου 2019 (1η φωταγώγηση Δήμου Θεσσαλονίκης) και ώρα 18:00 στην Πλατεία Ρομφέη (Κρίσπου), για την καθιερωμένη μελωδική φωταγώγηση του χριστουγεννιάτικου δέντρου, πλαισιωμένη από παραδοσιακά κάλαντα και γνωστές χριστουγεννιάτικες μελωδίες από μουσικά σύνολα του Ωδείου Άνω Πόλης.
Η φετινή εκδήλωση θα εκπέμπει ιδιαίτερο χριστουγεννιάτικο πνεύμα, με έμφαση στον φωτεινό διάκοσμο (φωτεινές αψίδες) σε κεντρικά σημεία της πλατείας, συνοδεία κερασμάτων, κρασιού και ζεστής σοκολάτας ως προσφορά από τοπικές επιχειρήσεις.
Latest posts by My City Team (see all)
- Η Ελένη Βουγιατζή μαζί με τον σπουδαίο Νίκο Νικολάου - July 26, 2024
- Φορολογικές δηλώσεις 2024: Παράταση και στη δυνατότητα υποβολής τροποποιητικών - July 26, 2024
- Ήρθε για τον ΠΑΟΚ ο Ταρίκ Τισουντάλι - July 26, 2024