![](https://mycity.com.gr/wp-content/uploads/2023/03/337521511_749704199948773_8033278394633082943_n.jpg)
Ο Άγγελος είναι ένα σεμνό, πλην όμως γενναίο παιδί. Μέσα στο χάος της τραγωδίας των Τεμπών βρήκε το θάρρος να βοηθήσει αρκετούς συνεπιβάτες του να απεγκλωβιστούν από τα μοιραία βαγόνια. Κι ακόμα και σήμερα, παρά το τεράστιο ψυχικό φορτίο, συνεχίζει να δίνει μάχη για αυτούς τους ανθρώπους και να ζητά στήριξη.
Για τους λόγους αυτούς τον υποδεχθήκαμε -κι αυτόν και τον Θεόδωρο Πρασσά, αδερφό της 22χρονης Μυρσίνης, που ακόμα νοσηλεύεται- στο Δημαρχιακό Μέγαρο και μαζί με τον Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου, Πέτρο Λεκάκη, του παραδώσαμε τιμητική διάκριση του Δήμου Θεσσαλονίκης.
Μικρό πράγμα θα σκεφτεί κανείς μπροστά στο φορτίο που σήκωσε. Όμως και στα δυο παιδιά δώσαμε μια υπόσχεση. Θα συνεχίσουμε ως Δήμος να είμαστε στο πλευρό τους, όπως κάναμε από την πρώτη στιγμή για όλες τις οικογένειες των παιδιών της πόλης μας που βρέθηκαν στα μοιραία βαγόνια.
Latest posts by My City Team (see all)
- Η Ελένη Βουγιατζή μαζί με τον σπουδαίο Νίκο Νικολάου - July 26, 2024
- Φορολογικές δηλώσεις 2024: Παράταση και στη δυνατότητα υποβολής τροποποιητικών - July 26, 2024
- Ήρθε για τον ΠΑΟΚ ο Ταρίκ Τισουντάλι - July 26, 2024