![](https://mycity.com.gr/wp-content/uploads/2019/12/savo.jpg)
Μια “μαγεμένη συναυλία” με τον αγαπημένο τραγουδοποιό Διονύση Σαββόπουλο, θα απολαύσουμε στην Πλατεία Αριστοτέλους την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου στις 7 το απόγευμα. Ο δικός μας Νιόνιος συμμετέχει φέτος στις εορταστικές εκδηλώσεις του Δήμου Θεσσαλονίκης και παρουσιάζει ένα μουσικό πρόγραμμα βασισμένο στα τραγούδια του και στη φωνή του.
Πρόκειται για μια παράσταση από όλη την μουσική πορεία με τη συνοδεία τριών σπουδαίων μουσικών προσωπικοτήτων, των Γιώτη Κιουρτσόγλου, Βαγγέλη Καρίπη και Στάθη Άννινου.
Διαλέγει τραγούδια που φέρνουν την μοναδική και ξεχωριστή του σφραγίδα. Μια μουσική σαββοπουλική εκδοχή με όλες τις ιδιαίτερες δεξιότητες του, τη φωνή, το λόγο, τους στίχους και τη μουσική.
Είναι μια από τις σπάνιες στιγμές που έχει κανείς την ευκαιρία να απολαύσει απλά, καθαρά, γεμάτα, τον μοναδικό Διονύση Σαββόπουλο σε μια ξεχωριστή εορταστική συναυλία.
Η συναυλία υποστηρίζεται από διερμηνεία στην Ελληνική Νοηματική Γλώσσα.
- Η Ελένη Βουγιατζή μαζί με τον σπουδαίο Νίκο Νικολάου - July 26, 2024
- Φορολογικές δηλώσεις 2024: Παράταση και στη δυνατότητα υποβολής τροποποιητικών - July 26, 2024
- Ήρθε για τον ΠΑΟΚ ο Ταρίκ Τισουντάλι - July 26, 2024